Przejdź do treści

Oferta dla przemysłu

  • Opracowanie warunków procesowych oraz technologii granulacji granulacji materiałów sypkich takich jak nawozy wapienne, wapienno-gipsowe oraz wapienno-dolomitowe realizowane w trybie okresowym lub ciągłym w granulatorach typu bębnowego, talerzowego, mieszalnikowego lub technologii dwuetapowej.
  • Obliczenia symulacyjne przepływów w instalacjach przemysłowych, sieciach wodociągowych i kanalizacyjnych. Optymalizacja hydrauliczna istniejących instalacji przemysłowych i komunalnych.
  • Badanie lepkości i charakterystyka reologiczna płynów nienewtonowskich, w tym wyznaczanie krzywych płynięcia i lepkości, dobór parametrów modeli reologicznych niezbędnych m.in. do doboru pomp z zastosowaniem reometru rotacyjnego DV3T wyposażonego w szeroką gamę wrzecion pomiarowych zgodnie z normami przemysłowymi
  • Ocena właściwości lepkosprężystych w warunkach izotermicznych i nieizotermicznych podczas stosowania stałej i zmiennej deformacji. Wyznaczanie punktu przemiany fazowej pierwszego (np. temperatura zeszklenia) i drugiego rzędu (punkt żelowania układów koloidalnych). Analiza właściwości lepkosprężystych badanych biomateriałów z zastosowaniem ułamkowych modeli reologicznych do oceny struktury tych biomateriałów, przez co możliwe jest określenie między innymi takich parametrów jak: całkowita sprężystość sieci, moc sieci, gęstość usieciowania, czy też współczynnik tłumienia drgań mechanicznych przez wytworzoną sieć. Tym samym zastosowanie metod reologii fenomenologicznej może być przydatne do kontroli lub odpowiedniego kształtowania struktury biomateriału z punktu widzenia potrzeb wytwarzanego produktu i jego cech użytkowych oraz końcowego przeznaczenia.
  • Ocena stabilności (wrażliwości) produktów spożywczych, kosmetycznych i farmaceutycznych poddanych działaniu sił ścinających występujących podczas procesów wytwarzania, transportu, konfekcjonowania i aplikacji
  • Ocena stabilności układów wielofazowych (również koloidalnych), w szczególności zawiesin i emulsji. Określanie szybkości migracji fazy zdyspergowanej (np. kinetyk sedymentacji i flotacji) oraz zmiany jej rozmiaru (badanie zjawisk agregacji i koalescencji). Wyznaczenie stabilności układów koloidalnych w wykorzystaniem pomiarów reologicznych oraz pomiarów potencjału Zeta.
  • Badanie właściwości teksturometrycznych produktów spożywczych, kosmetycznych i farmaceutycznych, w tym wyznaczenie takich cech jak: twardość, kruchość, ciągliwość i kleistość.
  • Określenie rozmiaru i rozkładu wielkości cząstek zdyspergowanych (ciała stałego lub wielkości kropel fazy rozproszonej) metodą na mokro i sucho w nano- mikro- i makroskali.
  • Badanie procesu kleikowania ciśnieniowego i bezciśnieniowego.